VRF Klima Sistemleri Nedir?

 • VRF Klima Sistemleri Nedir?

  VRF klima sistemleri içerisinde birbirinden bağımsız klimaları bulunduran bir sistemdir. Bu klimalar tek bir merkezden yönetilir. Buna da dış ünite denir. Bu dış üniteye bağlı klimalar yani iç üniteler vardır. İç üniteler esnek yapıdadır, ihtiyaca göre konuşlandırılabilir. Sadece gerekli bölgelerde kullanılma imkanı sağlar. Bu sayede en yüksek verim alınır, gereksiz enerji tüketiminin önüne geçilir.

  VRF Klima Sistemleri Hangi Avantajları Sağlar?

  VRF klima sistemleri birbirinden bağımsız iç üniteleri bulundurduğundan her bölgeye ihtiyacı olanı, ihtiyacı kadar verir. İstenildiği takdirde bazı iç üniteler çalışırken, diğerleri çalışmayabilir. Bu sayede fazla enerji harcanmaz. Bu hem doğaya hem de faturalara olumlu bir geri dönüş sağlar.

  Tek bir merkezden yönetilen klimaların enerji harcamaları istendiğinde tek tek de hesaplanabilir. Böylece merkezi sistem ile çalışan apartman gibi binalarda kullanıcılar bireysel olarak klimayı kullanabilir, herkesin faturası ayrı olabilir. Bu sayede kullanıcılar evlerindeki ısıyı kendileri beliler. Bu yine enerji tasarrufu sağlar.

  VRF klima sistemleri ile fazla yere ihtiyaç yoktur. Dış ünite kolayca binaya konuşlandırılabilir. Böylece binanın dış cephesinde her klimaya ait dış ünite bulunmaz. Bu özelliği sayesinde binanın dış cephesinin estetiği önemli olduğundaVRF klima sistemleri kullanılır.

  Bahsettiğimiz gibi iç üniteler birbirinden bağımsız olduğu için bir klima soğuk hava veriyorken, diğer klima sıcak hava verebilir. Özellikle hastanelerde bu önemli bir ihtiyaçtır. Aynı şekilde iş yerlerinde, alışveriş merkezlerinde VRF klima sistemleri kullanılır.

  Konfor isteyen herkesin ihtiyacına çözüm sunan VRF klima sistemleri hem doğa dostu hem de kullanıcı dostudur. Tek katlı bir binadan, çok katlı bir binaya kadar eski yeni bütün binalarda kullanılabilir. Kullanım alanı geniş olan VRF klima sistemleri yanında tasarrufu ve konforu beraber getirir.  Görüntülenme : 393
  Yayınlanma Tarihi : 20/04/2016