VRF Klima Sistemi ile Kazandıklarınız

 • VRF Klima Sistemi ile Kazandıklarınız

  Klimalar hayatımızın her yerinde. Farkında olsak da olmasak da. Kışın soğuğunda büyük binalarda bizi ısıtan, yazın sıcağında bizi serinleten klimalar. Belki de daha farkında olmadığınız bir sistem ile: VRF klima sistemleri.

  VRF Klima Sistemlerinin Farkına Varın

  VRF klima sistemleri iki ana bölümden oluşur: Dış ünite ve iç ünite. Ana ünitemiz dış ünitedir. Dış ünite kumanda merkezidir. Bu bölüme bağlı ihtiyaca göre birçok iç ünite bulunabilir. Bu üniteler birbirine gaz akış dağıtıcıları ile bağlıdır. İç üniteler birbirinden bağımsız yönetilebilir, esnek bir şekilde yerleştirilebilir. İstenilen derecedeki havayı, istenilen yerde sağlar.

  VRF Klima Sistemi ile Kazandıklarınız

  VRF klima sistemleri gereksiz enerji tüketiminin önüne geçer. İç üniteler birbirinden bağımsız çalıştığından her bölgeye ihtiyacı kadar hava gider. Böylece, örneğin bir bölümü ısıtacaksınız diye bütün binayı da aynı derecede ısıtmak zorunda kalmazsınız. Bu da büyük ölçü de enerji tasarrufu sağlar. Sağlanan bu enerji tasarrufu ise size faturalarda kendini gösterir, yüzünüzü güldürür. VRF klima sistemleri yaptığı bu tasarruf ile çevre dostudur. Gereksiz enerji tüketimi doğaya oldukça zarar verirken, VRF klima sistemleri bunun önüne geçer. Çevreyi kirletmez, cebinize zarar vermez.

  VRF Klima Sistemleri Her Yerde Kullanılabilir

  VRF klima sistemleri farklı ihtiyaçlara çözüm sunar. Mimari açıdan dış cephesi önemli olan binalarda normal klimalar gibi görüntü kirliliği yaratmaz. Dışarıda bulunması gereken tek dış ünitesi çatıya konuşlandırılabilir, binada estetik açıdan bir değişikliğe uğramaz.

  Binalarda yaşanan bir diğer sorun ise yeterli alanın bulunmamasıdır. Böyle bir sorunda çözüm yine VRF klima sistemleridir. Yine sadece tek bir dış üniteye ihtiyaç olduğundan binanın dışarısında yeterli alanın bulunmasında sorun yaşanmaz. İçeride ise iç ünitelerin odaların tavanına yerleştirildiği için klima taktırmak için bir alan yaratmak gibi bir çaba gerektirmez.

  VRF klima sistemleri farklı ihtiyaçlara doğru çözümleri verir. Hem alandan hem paradan tasarruf için en doğru seçim: VRF klima sistemleri.  Görüntülenme : 335
  Yayınlanma Tarihi : 19/04/2016