Kaset Tipi Klimalar

 • Kaset Tipi Klimalar

  Bir ortamın ısısını arttırmak veya azaltmak ve nem miktarını ayarlayarak taze hava sağlamak için tasarlanmış sistemlere klima denir. Klimalar kullanım amaçlarına ve yerlerine göre çeşitlilik göstermektedir. Toplantı salonu, restoran, ofis, hastane ve otel gibi metre kare olarak büyük olan mekanlarda salon tipi ve kaset tipi klima sistemleri kullanılmaktadır. Salon tipi klimaların boyutları sebebiyle fazla yer kaplamaktadır. Bu yüzden bazı durumlarda bu klima çeşidi kullanılamamaktadır. Bu gibi durumlarda en iyi ve etkili çözüm kaset tipi klimalardır. Kaset tipi klimalar tavana monte edildikleri için yer kaplamamaktadırlar ve odanın tavanına artı bir değer katmaktadır. Kaset tipi klima iç üniteleri tavan arasında kalmaktadır, tavanda sadece ön panel görünmektedir.

   

  Kaset tipi klima dört yöne hava üfleme özelliği ile yüksek konfor sağlamaktadır. Bu yüzden lüks mekanlarda daha çok tercih edilmektedir. Kaset tipi klimalar iç ve dış uniteler olmak üzere iki bölümden oluşur. İç ünite tavana, dış ünite ise balkon veya teras gibi açık bir alana monte edilmektedir. Bu iki ünite borular ile birbirine bağlanmaktadır. Boruların tavandan geçmesi sebebiyle ayrıca yalıtımın yapılması gerekmektedir. Bu yüzden kaset tipi klima montajının kesinlikle klima servisi tarafından yapılması gerekmektedir.

   

  Kaset tipi klimalar için daha detaylı bilgi almak ve fiyatları öğrenmek için müşteri hizmetlerimiz ile iletişime geçmeniz yeterlidir. Montaj ve sonrasında klimanız ile ilgili bütün sorunlarda uzman kadromuz ile size her türlü yardım sağlanacaktır.  Görüntülenme : 461
  Yayınlanma Tarihi : 11/04/2016